Szelki dla psa

Szelki dla psa czy obroża? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli psów. Niestety nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi.  Jako sklep zoologiczny Dogsy doskonale znamy te rozterki i mamy na nie odpowiedź! Wszystko zależy od tego, w czym pies czuje się lepiej na spacerze.

Czytaj więcej...

Wyświetlanie 1–12 z 17 wyników

Szelki będą alternatywą dla psów czujących się niekomfortowo w obroży oraz czworonogów, które mają problemy z tchawicą. Ponadto szelki polecane są dla psów aktywnych oraz trenujących sport z właścicielem.

Szelki dla dużych psów i małych psów, jak wybrać odpowiednie

Chcąc wybrać odpowiednie szelki dla psa, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na: wielkość, budowę pupila oraz poziom aktywności fizycznej. Każdy model szelek należy przymierzyć, aby nie powodowały otarć u czworonoga. Istotną rolę odgrywa również szerokość taśmy. Szelki dla dużych psów charakteryzują się szerszą taśmą, wówczas nie wbijają się w ciało psa. Dla mniejszych psów lepsza będzie taśma węższa, która nie krępuje ruchów. Warto przyjrzeć się również materiałowi, z którego wykonano produkt oraz rodzaj zapięcia. W noszeniu szelek najważniejsze jest, aby pies dobrze się w nich czuł oraz miał nieskrępowane ruchy. W ofercie sklepu Dogsy znajduje się wiele szelek w różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością dobierzesz odpowiednie. Produkty w ofercie mają regulowany rozmiar, co pozwala dopasowywać szelki, kiedy pies rośnie lub ma tendencję do wahań wagi.

Szelki dla psów ciągnących czy szelki bezuciskowe — dostępne typy szelek

W asortymencie sklepu Dogsy dostępne są różne modele szelek. Warto zapoznać się z ich opisem, który pomoże w wyborze odpowiedniego modelu dla pupila:

  • Szelki typu “step-in” są zakładane na łapy. Sprawdzą się u psów, które nie lubią szelek zakładanych przez głowę lub mają uraz tchawicy. Będą dobrym wyborem dla psów nie ciągnących.
  • Szelki bezuciskowe posiadają miękkie wypełnienie na klatce piersiowej. Charakteryzują się możliwością regulacji w klatce piersiowej. Przeznaczone są dla ras małych i szczeniaków.
  • Szelki typu “guard” mają dwie regulowane taśmy: jedna na szyi, a druga na klatce piersiowej. Zapięcie na smycz znajduje się w części grzbietowej. Jest to najbardziej uniwersalny typ szelek. 
  • Szelki dla psa typu “easy walk” to idealne szelki dla psów ciągnących lub dla psów. Ten model wyróżnia zapięcie na smycz znajdujące się w dwóch miejscach: na klatce piersiowej oraz grzbiecie. Zastosowanie zapięcia na klatce piersiowej powoduje, że pies nie będzie szarpał i wyrywał się ze smyczy dla psa.

Różnorodne szelki dla psa

Szelki dla psów cieszą się dużą popularnością. Odpowiednio dobrane zapewnią komfort i swobodę psu, a właścicielowi poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad pupilem. Oferta sklepu Dogsy obejmuje różne modele szelek w różnych rozmiarach i wzorach. Pozwoli to na wybór odpowiedniego produktu spełniającego wymagania właściciela i jego psa. Ponadto w asortymencie naszego sklepu znajdują się również inne tanie akcesoria dla psów.

Zobacz również inne kategorie: