Karmy hipoalergiczne dla psa

Wyświetlanie jednego wyniku

Karmy hipoalergiczne dla psa to rodzaj pożywienia dla czworonogów z alergiami. Przypadną do gustu również futrzakom ze szczególnie wrażliwym układem pokarmowym. W starannie skomponowanych recepturach takich karm nie ma sztucznych barwników, ulepszaczy smaku, aromatów, konserwantów oraz innych dodatków, które mogłyby podrażniać układ trawienny. Ich skład jest zatem mocno okrojony. To ważne, ponieważ dla wielu psów groźne są produkty z długimi składami.

Karmy hipoalergiczne dla psa – czym się wyróżniają? Czy warto je stosować?

Co warto wiedzieć o karmach hipoalergicznych dla psów? Z pewnością to, że zazwyczaj bazują one na jednym składniku, np. na jednym typie mięsa, w którym znajduje się mnóstwo cennych protein i węglowodanów. Przykładowo często opierają się one na jagnięcinie oraz koninie, ziemniakach i ryżu. Znajdujące się w nich dodatki roślinne mają na celu ograniczenie biegunek oraz innych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Składniki w takich karmach są również łatwiej przyswajalne. W Dogsy.com.pl znajdziesz dodatkowo karmy dla psów odmiennych ras, w różnym wieku, a w poszczególnych ich rodzajach znajdują się odpowiednie ilości składników odżywczych.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na karmy hipoalergiczne dla psów? Ponieważ minimalizują one ryzyko pojawienia się różnych chorób, takich jak np. otyłość, choroby kardiologiczne czy zapalenie stawów. Przy ich spożywaniu znacznie rzadziej dochodzi do problemów trawiennych. Dzięki temu zaoszczędzisz przy okazji na wizytach u weterynarza.

Jakie składniki karm dla psów uczulają zwierzęta?

Psy uczulone mogą być na bardzo różne składniki spożywcze, w tym soję, pszenicę, nabiał (np. mleko), kukurydzę, jajka, soję, kurczaka czy podroby wołowe oraz wieprzowe, a także na same konserwanty. Jeśli chodzi o najczęstszy alergen w karmach, jest nim białko – zarówno zwierzęce, jak i roślinne. Ważnym składnikiem wielu karm hipoalergicznych dla psów są, w związku z tym, białka hydrolizowane, rozbijane na tak małe cząstki, że nie są w stanie podrażniać układu pokarmowego.

Alergie pokarmowe a dieta eliminacyjna

Aby sprawdzić, na co konkretnie uczulony jest Twój futrzak, warto wprowadzić dietę eliminacyjną, wykorzystując właśnie karmy hipoalergiczne dla psa i „wyrzucając” określony składnik z diety – najlepiej na 8 tygodni. Najczęściej identyfikuje się problem z przyswajaniem określonego składnika już u psów do 1. roku życia, choć alergię można wykryć w każdym wieku. Zastanawiasz się, jakie rasy są najbardziej narażone na alergie? Z pewnością są to: amstaffy, labradory, maltańczyki, samoyedy, west highland teriery oraz cocker spaniele.

Kiedy warto zdecydować się na karmę hipoalergiczną?

Twój pies intensywnie drapie się po łapkach, uszach i łopatkach? Ma problemy żołądkowo-jelitowe i zmaga się z biegunką, wymiotami oraz wzdęciami? A może zauważyłeś u niego ropne zapalenie skóry lub łojotok? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco i zauważyłeś, że objawy te pojawiają się już od pewnego czasu, pora zastosować karmę hipoalergiczną. Przejrzyj naszą pełną ofertę i odkryj najlepszą karmę dla swojego futrzaka!

Zobacz również:

Karmy dla psów aktywnych

Karmy hipoalergiczne dla psa

Karmy rybne dla psa