Smycze treningowe

Smycze treningowe dla psów to idealne rozwiązanie na czas nauki poprawnego zachowania naszego pupila na spacerach. Dzięki długości smyczy treningowej (od 5 do 15 metrów) nasz czworonóg ma więcej swobody, a my nie tracimy nad nim kontroli.

Czytaj więcej...

Wyświetlanie 1–12 z 70 wyników

 Smycz treningowa dla psa doskonale sprawdzi się podczas nauki przywołania i swobodnego chodzenia z opiekunem. Swoje zastosowanie znajdzie także podczas każdego innego treningu realizowanego na wolnym powietrzu. Dzięki niej możesz mieć pewność, że Twój pupil nie ucieknie zainteresowany innym psem lub przelatującym w okolicy ptakiem, i skupić się na szlifowaniu wybranych zachowań i komend.

Smycze treningowe dla psa

Innym zastosowaniem smyczy treningowych są długie spacery, np. w lesie lub nad jeziorem. Psy w nowych miejscach, pełnych ciekawych zapachów, często nie potrafią utrzymać się blisko swojego właściciela. Dzięki smyczy treningowej Twój pies ma swobodę do eksplorowania otoczenia, a Ty masz pewność, że nie pobiegnie za sarną lub innym zwierzęciem. Ponadto w większości parków krajobrazowych oraz innych obiektach ochrony przyrody obowiązuje zakaz puszczania psów wolno, a spacer na krótkiej smyczy może być męczący zarówno dla psa, jak i właściciela. 

Korzystając ze smyczy treningowej, należy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, jeżeli mamy silnego psa lub delikatną skórę dłoni, warto zaopatrzyć się w dodatkowe rękawiczki. Ochronią nas one przed otarciami, w przypadku mocnego szarpnięcia. W naszym sklepie internetowym z pewnością dobierzesz właściwe dla siebie i  akcesoria dla psa. Podczas spacerów z wykorzystaniem smyczy treningowej powinniśmy być w pełni skupieni na psie. Ze względu na swoją długość smycz może stanowić zagrożenie dla nas oraz innych przechodniów czy rowerzystów. Dlatego też zawsze należy pilnować, aby smycz była luźna, a jej nadmiar zwinięty w ręce. W ten sposób unikniemy przykrych sytuacji, gdy ktoś się potknie o ciągnącą się za nami linkę.

Smycz dla psa treningowa

Smycze dla psa treningowe mogą mieć różne cechy i być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze smycze dla psa mają formę taśmy lub linki i wykonane są z gumy bądź nylonu. Smycze treningowe dostępne są w kilku rozmiarach (długościach), najpopularniejsze z nich to 5, 10 i 15 metrów. Dla małych i młodych psów lub tych, które dopiero się uczą chodzenia na smyczy, wersja 10-metrowa w zupełności wystarczy. 15-metrowe smycze treningowe polecane są dla dużych lub bardzo ruchliwych czworonogów. W sklepie Dogsy znajdziesz szeroki wybór kolorów i rodzajów smyczy i wybierzesz najlepiej dopasowaną do Ciebie i Twojego pupila. Smycze treningowe najlepiej stosować w parze z szelkami, dzięki czemu zapewnimy psu maksymalną wygodę i bezpieczeństwo.

Zobacz również inne smycze w naszym sklepie: