Smycze linowe

W naszym sklepie internetowym wiemy, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa czworonogom. Jest to też naszym wspólnym obowiązkiem wynikającym z przepisów prawa, które w zależności od miejscowości mogą się od siebie delikatnie różnić.

Czytaj więcej...

Wyświetlanie 1–12 z 41 wyników

Jednym z najpopularniejszych produktów tej kategorii jest smycz linowa. W części miast — np. we Wrocławiu — wychodzenie na spacer z psem jest dozwolone jedynie, gdy nasz pupil znajduje się właśnie na smyczy. 

Czym wyróżnia się smycz linowa dla psa

Przez długi czas smycze dla psa produkowane były z tego samego materiału, czyli ze sznura gospodarczego, który nie zapewniał odpowiedniej elastyczności i wytrzymałości. Dopiero zastosowanie linek wykonanych z syntetycznych materiałów pozwoliło na stworzenie stosunkowo bezpiecznego, taniego i odpornego na rozerwanie produktu. Najpopularniejszymi typami smyczy przez lata były smycze taśmowe, wykonane z szerokiego kawałka taśmy i karabińczyka służącego do przypinania ich do obroży, a także smycze automatyczne dedykowane przede wszystkim drobniejszym zwierzętom.

Obecnie coraz większym zaufaniem i popularnością cieszą się dostępne w ofercie Dogsy smycze linowe dla psa wykonane z bardzo wytrzymałej linki, dokładnie takiej samej jak grubsze liny wspinaczkowe. Ze względu na stałą długość, łatwość zapanowania nad pupilem (np. w sytuacji, gdy spotyka obcego psa) i bardzo atrakcyjną cenę, jest to podstawowy produkt, który polecamy właścicielom czworonogów.

Smycze linowe dla psa — warianty produktów

Pomimo prostej budowy, w końcu smycz linowa dla psa to kawałek liny zakończonej karabińczykiem (rzadziej szeklą), na rynku znajdziemy setki, całkowicie różnych od siebie produktów. Jest to spowodowane różną długością poszczególnych modeli, a także grubością liny, dodatkowymi akcesoriami, w jakie może taka smycz być wyposażona i kolorystyką. Poszukiwane są najczęściej smycze dla psów o długości od 120 do 300 centymetrów (choć bez trudu znajdziemy znacznie dłuższe), z przypięciem smyczy w formie karabińczyka.

W Dogsy pomożemy Ci wybrać odpowiedni wariant. Znajdziesz u nas również dodatkowe akcesoria bardzo przydatne podczas spacerów, np. trwale przymocowane pojemniki na worki na psie odchody, przypinane pudełeczka na smakołyki dla mniejszych przyjaciół i wiele innych.

Zachęcamy do sprawdzenia dostępnych w naszej ofercie modeli. Co istotne, możesz dobrać interesujący produkt w dowolnej kolorystyce. Wolisz jednolitą barwę, gradienty czy wzory? Wszystkie warianty są dostępne w internetowym sklepie zoologicznym Dogsy!

Zobacz również inne smycze w naszym sklepie:

Smycze treningowe dla psa

Smycze taśmowe dla psa

Smycze automatyczne dla psa