Szarpaki dla psa

Jak sama nazwa wskazuje, główną funkcją szarpaków jest szarpanie. Zabawka powinna mieć obydwie strony przystosowane do tego, żeby je ciągnąć – jedna strona będzie ciągnięta przez psa, a druga przez człowieka, więc warto wybrać taki, który będzie wygodny dla obu stron.

Czytaj więcej...

Wyświetlanie 1–12 z 18 wyników

Niektóre szarpaki mają nawet specjalny uchwyt z jednej strony przystosowany do trzymania przez człowieka. 

Szarpaki dla psa – dlaczego warto kupić? 

Plusów tego rozwiązania jest wiele. Pierwszy jest taki, że ta zabawa bardzo pomaga w integracji człowieka z czworonogiem, ponieważ buduje między nimi więź. Atrakcyjność zabawy z właścicielem przyciąga psa do niego. Dodatkowo jest to dobry trening siły dla zwierzęcia, urozmaicenie spaceru lub dnia, w którym nie ma czasu. Jest to też świetna alternatywa dla pogryzionych przez szczeniaka butów – zamiast skupiać się na obuwiu, pies będzie wiedział, że szarpak da mu zabawę oraz przyjemną stymulację bolących dziąseł. W takim wypadku inwestycja w tę zabawkę, to po prostu oszczędność – nie trzeba będzie inwestować w nowe trampki.

W przypadku niektórych szarpaków dla psa (np. tych wykonanych ze sznura) można je potraktować jako zabawkę do aportowania. Taka zabawa dla psa to idealne połączenie dla psów lubiących przynosić rzuconą zdobycz, a następnie chwilę się poszarpać przed kolejnym rzutem. Szarpanie może też służyć jako nagroda dla psa, który nie jest fanem smaczków. 

Czy to ważne, jaki szarpak dla psa kupię? 

Oczywiście, że tak. Trzeba pamiętać o tym, że zabawka, która co chwilę ląduje w zębach psa, musi być łatwa w utrzymaniu oraz trwała. Elementy plastikowe po pęknięciu mogą bardzo łatwo poranić szczękę psa lub zostać przez niego połknięte. Lepiej zatem wybierać materiały, które się przerwą, niż połamią. W Dogsy mamy wiele rodzajów szarpaków dla psów – sprawdź naszą ofertę lub zapytaj.

Oprócz wspomnianych wcześniej kwestii warto wybierać szarpak dostosowany do rozmiarów psa. Szarpak dla małych psów powinien mieć mniej twarde zakończenie, ale też być po prostu rozmiarowo mniejszy, tak, by nie wymagało od psa nadmiernego wysiłku samo złapanie czy utrzymanie zabawki w pysku, nie mówiąc już o tym, jak łatwo będzie mu ją wyrwać.

Za to szarpak dla dużych psów powinien być większy – tak, by małe elementy nie zadławiły psa, ale też, żeby nie rozerwał jej przy pierwszym szarpaniu. Przy większym rozmiarze zabawka będzie musiała wytrzymać mocniejszy uścisk i większą siłę zwierzaka, zatem musi być trwalsza. Świetnie się sprawdzi szarpak zakończony piłką lub po prostu gruby sznur.

Zobacz również inne zabawki dla psa: