Maty i podkłady higieniczne

Każdy właściciel psa wie, że aby nauczyć psa czystości i załatwiania swoich potrzeb na zewnątrz potrzeba czasu i przede wszystkim cierpliwości. Każdy pies jest inny i dlatego też każdemu nauka takich umiejętności przychodzi inaczej.

Czytaj więcej...

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Decydując się na psa lub kota, warto mieć w swoim domu podkłady higieniczne. Są to specjalne produkty, które pomagają w nauce czystości. Dostępne w Dogsy maty treningowe są bardzo przydatnym produktem, który pomaga chronić przede wszystkim podłogi, ale sprawdzi się również jako ochrona mebli czy tapicerek samochodowych podczas podróży. Maty treningowe są również bardzo przydatne, a wręcz niezbędne dla zwierząt, które mają problemy zdrowotne czy są po zabiegach.

Dzięki temu, że maty higieniczne dla psa są bardzo cienkie, można ich również używać jako podkład do transportera czy legowiska, co sprawdzi się idealnie dla starszych psów, które z powodu wieku i problemów zdrowotnych mają trudności z załatwianiem swoich potrzeb. Podkłady mogą być również alternatywą dla pieluch. Podkłady higieniczne mają różnego rodzaju zastosowanie, w zależności od aktualnych potrzeb. 

Jak korzystać z mat treningowych?

Najlepiej umieścić matę w takim miejscu, które będzie nieco bardziej ustronne, tak, aby pies czuł się swobodnie i w komfortowych warunkach załatwił swoje potrzeby. Trzeba przyzwyczajać psa do tego, że to mata jest miejscem do załatwiania się i nagradzać go, jeśli to zrobi. Po każdym użyciu należy wymieniać podkład, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu i aby zwierzę, i domownicy mieli komfort. Kiedy pies zacznie przyzwyczajać się do korzystania z maty, można umieszczać ją co jakiś czas bliżej drzwi, dzięki temu, pies będzie sygnalizować, że potrzebuje wyjść na zewnątrz, by się załatwić. 

W jaki sposób są wykonane podkłady higieniczne dla psów?

Maty i podkłady higieniczne dla psów dostępne w naszym sklepie zoologicznym są w różnych rozmiarach, tak aby można było dopasować je do potrzeb psa. Do wyboru są rozmiary M, L, XL. Maty wykonane są w taki sposób, aby absorbować substancje płynne i zapobiegać uszkodzeniom. Wykonane są z miękkiej włókniny oraz zawierają wodoodporny spód, dzięki czemu powierzchnia pod matą jest sucha. Maty higieniczne są bardzo cienkie, dlatego nie zajmują dużo miejsca i można je wszędzie przetransportować. Co ważne – podkłady higieniczne dla psów nie mają żadnego zapachu. Są wykonane z kilku warstw, dzięki czemu są chłonne, nie robią się w nich dziury i łatwo je sprzątnąć. 

Sprawdź również:

Szampony dla szczeniąt

Wyprawka dla szczeniąt

Piłka dla psa