Smycze automatyczne

Jeżeli jesteś właścicielem czworonoga, to obowiązkowo musisz zaopatrzyć się w smycz automatyczną dla psów. Dzięki możliwości regulacji dajemy psu swobodę podczas spaceru, jednocześnie mając sytuację pod kontrolą.

Czytaj więcej...

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Smycz automatyczna sprawdzi się podczas każdego spaceru bez względu na jego długość. By nasze spacery były komfortowe zarówno dla psa jak i właściciela powinniśmy nauczyć się korzystać z tego rodzaju smyczy oraz odpowiednio ją dobrać.

Czym kierować się wybierając automatyczne smycze dla psa?

Aby smycz spełniała swoją funkcję, powinna być dostosowana do rozmiaru naszego psa. Jeśli smycz dla psa będzie niedopasowana może dojść do sytuacji, że pies może mieć problem z jej rozwinięciem. Smycze występują w rozmiarach:

  • XS dla psów do 12 kg,
  • S od 12 do 15 kg,
  • M od 15 do 25 kg,
  • L dla psów do 50 kg.

Smycze dla psa automatyczne występują w formie linki lub taśmy. Te z linką polecane są dla psów małych, natomiast z taśmą dla średnich i dużych. Ich długość może dochodzić nawet do 10 metrów. Jeżeli nauczymy się z niej umiejętnie korzystać, nie tylko nie zaplączemy się z psem podczas spaceru, ale będziemy mogli wykorzystać ją do wspólnych treningów. 

Aby cieszyć się wspólnymi spacerami, najpierw nasz pies i my, musimy się nauczyć chodzić na spacer z automatyczną smyczą. Jeżeli pies ma spokojne usposobienie, nauka chodzenia na luźnej smyczy będzie szybka. Jeżeli natomiast nasz pies bywa niesforny lub jest ciekawym świata szczeniakiem, będziemy musieli poświęcić mu nieco więcej czasu.

Praktyczne smycze automatyczne

Smycz automatyczna posiada blokadę, dzięki której zatrzymasz ją na dowolnej długości. Za sprawą automatycznego zwijania i funkcji blokowania możesz płynnie regulować jej długość. Niektóre smycze automatyczne posiadają oświetlenie lub różnego rodzaju akcesoria dodatkowe, które  podepniesz  bezpośrednio do smyczy. Wygodna i lekka rączka sprawia, że nawet podczas długiego spaceru nie poczujesz zmęczenia trzymaniem smyczy. Dbając o bezpieczeństwo na spacerze oraz chcąc się wyróżnić, warto rozważyć smycz w kolorze czarnym z taśmą w kolorze neonowym. Jest ona widoczna z daleka, nawet po zmroku. W komplecie do smyczy w naszym sklepie możesz dokupić neonowe szelki.

W ofercie Dogsy znajdziesz smycze w wielu kolorach oraz wzorach do wyboru. Wśród nich znajdują się klasyczne smycze w jednolitym kolorze czarnym, czerwonym czy żółtym lub wyróżniające się, np. we wzór psich łapek czy panterki. 

Zobacz również inne smycze: