Obroże dla psa

Dobór odpowiedniej obroży dla psa może się wydawać trudny – dlatego zachęcamy Cię  do sprawdzenia oferty naszego sklepu zoologicznego, gdzie znajdziesz asortyment poświęcony wszystkim typom, stylom i zastosowaniom!

Czytaj więcej...

Wyświetlanie 1–12 z 20 wyników

Dla niektórych obroża jest po prostu miejscem do wieszania identyfikatorów psa, a dla innych jest to jedyny sprzęt, który ich szczeniak nosi podczas spacerów na smyczy. W naszym sklepie są obroże wyłącznie najwyższej jakości, które z całą pewnością będą spełniały swoją funkcję przez bardzo długi czas i bez potrzeby wymiany. 

Przed zakupem obroży dla psa chwyć miękką taśmę pomiarową – jeśli nie masz elastycznej taśmy mierniczej, po prostu użyj długiego sznurka, a następnie zmierz potrzebną długość na linijce lub sztywnej taśmie mierniczej. Zmierz obwód szyi psa w miejscu, gdzie będzie obroża (zwykle podstawa szyi) i upewnij się, że możesz wsunąć dwa palce między taśmę pomiarową a szyję psa. Wtedy masz pewność, że wybrany rozmiar będzie idealny dla czworonoga. 

Obroże dla psa – rodzaje

Obroże dla psów to coś więcej niż wybór, służący różnym celom, począwszy od utrzymania zwierzęcia w bezpiecznym miejscu i blisko Ciebie. Istnieją obroże świecące LED, które świecą w ciemności, koordynują się z konkretnymi smyczami lub są spersonalizowane w celu identyfikacji psa. Może się okazać, że różne sytuacje wymagają różnych obroży. Dlatego w Dogsy dajemy Ci duży wybór.

Płaskie obroże klasyczne są standardowym kołnierzem. Zazwyczaj są nylonowe, gumowe lub skórzane i leżą płasko na szyi psa. D-ring lub metalowa pętla jest zwykle wszyta w nie, aby dołączyć identyfikatory i smycz dla psa. Płaskie obroże są idealne dla dobrze wyszkolonych psów, które nie ciągną podczas chodzenia. Jeśli pies ciągnie za smycz podczas noszenia płaskiej obroży, obroża napręży szyję psa i może się ześlizgnąć.

Wygodne obroże dla psa 

Obroże dla psów są dostępne w szerokiej gamie materiałów. Nylonowe obroże dla psów są najczęściej wybierane spośród obroży – są niedrogie, łatwe do czyszczenia i dobrze się utrzymują. Skórzane obroże ładnie się prezentują, ale nie są najbardziej praktyczne, ponieważ trudniej je utrzymać w czystości. Niektóre obroże dla psów są zaprojektowane tak, aby przesuwać się po głowie psa i zaciskać, gdy są napięte. Istotnym elementem obroży jest również jej zapięcie. W tym celu najczęściej wykorzystywana jest plastikowa lub metalowa klamra do zabezpieczenia kołnierza. Jest to znane jako kołnierz klamrowy. Odrywające się lub szybko zwalniające się obroże są zaprojektowane tak, aby zapobiegać wypadkom poprzez cofanie się po przyłożeniu nacisku.