Szelki bezuciskowe dla psa

W ciągu ostatnich lat szelki dla psów zyskują coraz większą popularność wśród opiekunów. Łatwe do założenia, wygodne oraz modne szelki są komfortową alternatywą dla obroży, która może być źle tolerowana przez niektóre psy.

Czytaj więcej...

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Należy pamiętać, że aby szelki dobrze pełniły swoją funkcję, muszą być dobrze dobrane. Spośród dużego wyboru szelek, modele bezuciskowe zasługują na szczególną uwagę.   

Szelki bezuciskowe dla psa mają wiele zalet

Miłośnicy psów często stoją przed dylematem, w jaki sposób wyprowadzać swoich podopiecznych na spacer. Klasyczne rozwiązanie, jakim jest obroża, może powodować u psiaka urazy szyi czy tchawicy. Szelki niwelują to zagrożenie. Żeby jednak zagwarantować zwierzęciu maksymalny komfort i bezpieczeństwo, nie powinny go uciskać ani ocierać skóry. Aby sprostać wymaganiom wrażliwych czworonogów, stworzono szelki bezuciskowe szyte z szerokich taśm, które nie wrzynają się w skórę i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, jak również zapobiegają odparzeniom. Bezuciskowe szelki dla psów wykonane są z lekkich materiałów i, o ile są odpowiednio dobrane, to idealnie przylegają i nie krępują ruchów psa. Dodatkowo szelki zapewniają pełniejszą kontrolę psa na smyczy. Jednak komfort i bezpieczeństwo to nie jedyne zalety szelek bezuciskowych. Dzięki dużej powierzchni mogą służyć jako elegancki akcent, podkreślający styl opiekuna i jego podopiecznego.

Dla jakiego psa szelki bezuciskowe?

Szelki bezuciskowe są wskazane dla każdego psa, bez względu na wiek, masę czy rasę. Niemniej z tego rozwiązania najbardziej skorzystają szczenięta oraz małe psy. Dzięki bezpieczeństwu, jakie zapewniają, szelki bezuciskowe będą dobrym wyborem dla psów podatnych na otarcia wynikające z intensywnego ciągnięcia za smycz. Jeśli więc chcemy wyrobić u młodego psa nawyki właściwego chodzenia na smyczy, szelki bezuciskowe z pewnością będą pomocnym elementem spacerowego wyposażenia. Szelki bezuciskowe dla dużego psa również są dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli nasz pupil jest starszy albo schorowany.     

Wybieramy bezuciskowe szelki dla psa

Wybierając odpowiednie szelki dla czworonoga, po pierwsze powinniśmy kierować się jego komfortem. Właściwie dobrane bezuciskowe szelki powinny dobrze leżeć i nie krępować ruchów. W celu właściwego dobrania rozmiaru szelek należy dokonać pomiarów klatki piersiowej i szyi psiaka. Po drugie istotna jest trwałość wykonania wszystkich elementów, dzięki której czworonożny podopieczny nie będzie w stanie rozerwać szelek. W sklepie Dogsy znajdziesz modele bezuciskowych szelek dla najbardziej wymagających psów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.