Maty do samochodu dla psa

Nie bez powodu mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Zabieramy go ze sobą wszędzie, gdzie tylko się da. Towarzyszy nam, prawie na każdym kroku i nigdy nie pozwoli, aby coś złego nam się przytrafiło.

Czytaj więcej...

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

 Bardzo często zabieramy ze sobą zwierzaka w podróż samochodem. Wtedy warto zaopatrzyć się w odpowiednio wyposażone maty do samochodu dla psa. Są one niezbędne dla naszych czworonogów. A i dla nas stanowią pewnego rodzaju zabezpieczenie przed ewentualnym zabrudzeniem.

Maty do samochodu dla psa

Maty dla psa przede wszystkim powinny służyć naszemu czworonogowi. Powinny być dla niego komfortowe i przyjazne. Dla niektórych psów sama jazda autem jest wyjątkowo stresująca. Dokładając do tego matę, która nie spełnia podstawowych wymogów, może to narazić zwierze na dodatkowy i niepotrzebny stres. Możesz tego łatwo uniknąć, kupując matę dopasowaną do psa. Powinna być rozmiarem dobrana pod zwierzaka. Pies musi się czuć na niej dobrze i mieć „własne miejsce”. Mata powinna być wykonana z przyjemnego i odpowiedniego materiału, głównie jest to włókno poliestrowe. W Dogsy mamy duży wybór mat dla psów zrobionych z  trwałego i wodoodpornego tworzywa. Dostępne są również maty z elementami antypoślizgowymi. Wybierając matę dla psa, warto również zadbać o to, aby można było łatwo z niej uprzątnąć sierść zwierzaka. 

Zwierzęta podczas jazdy samochodem różnie się zachowują. Niektóre całą drogę mogą stać i patrzeć na właściciela, więc w takim wypadku maty do samochodu dla psa nie powinny mieć śliskiej powierzchni. Taki zwierzak będzie miał trudności z zachowaniem równowagi. Posiadanie takiej maty ułatwi, nie tylko transport pupila, a także komfort właściciela. Nieraz przewiezienie psa wymaga wiele cierpliwości, a sprzątanie zabiera wiele czasu. Dużą zaletą posiadania maty jest to, że izoluje pupila od tapicerki i jednocześnie ogranicza jego ruchy, przez co jazda jest bezpieczniejsza.

Rodzaje i funkcje maty dla psa do samochodu

Istnieje wiele różnych odmian i zastosowań maty dla psa. Jednak najważniejsze to dobranie jej pod pupila i celu transportu. Do wyboru są maty na siedzenia, na jego część lub całość, z nakładkami na zagłówek  lub z kieszonkami na różnego rodzaju akcesoria. Warte wspomnienia są maty, które posiadają sztywne boki. Służą one bezpieczeństwu zwierzaka, niwelują możliwość nagłego wyskoczenia z auta. W szczególność dobre będą dla zwierzaka, który jest bardzo ruchliwy i przy każdej możliwej sytuacji od razu chciałby wyskoczyć z pojazdu. Istotne jest, aby mata była dobrana pod cechy charakteru i wymagania pupila.