Karmy dla psa bez kurczaka

Wyświetlanie 1–12 z 17 wyników

Karmy dla psa bez kurczaka to idealne rozwiązanie dla pupili, które nie gustują w tego rodzaju drobiu lub mają na nie uczulenie. W naszym sklepie znajdziesz niezwykle szeroki wachlarz karm, które idealnie dopasujesz do gustu czworonoga oraz jego potrzeb żywieniowych.

Objawy alergii na kurczaka

Karmy dla psa bez kurczaka to świetny wybór dla czworonogów z alergią pokarmową. Jeśli po ich spożyciu Twój futrzak ma problemy z przemianą materii, wymiotuje lub ma biegunkę, być może przyczyną jest właśnie uczulenie. Często objawem alergii jest także nieustanne drapanie się – na skórze pojawiają się wówczas krostki, gulki czy niewielkie rumienie. Co więcej, alergia może powodować problemy z układem nerwowym i oddechowym. Co ciekawe, kurczak wywołuje aż 15 proc. wszystkich  alergii pokarmowych – „przegrywa” pod tym względem tylko z wołowiną oraz produktami mlecznymi.

Jak sprawdzić, czy w karmie znajduje się kurczak?

Jak poznać, że karma dla psa może mieć w składzie kurczaka? Jeżeli nie znajdziesz na opakowaniu informacji mięsie, a zamiast tego określenia typu „mączka mięsna” czy „bulion mięsny”, bardzo możliwe, że w kryje się w niej kurczak. W takiej sytuacji trzeba poszukać dla psa innej karmy.

Jeśli zależy Ci, aby znaleźć karmę pozbawioną kurczaka, bez problemu zrobisz to właśnie tutaj, na Dogsy.com.pl, gdzie poświęciliśmy tego rodzaju pożywieniu całą kategorię. W ofercie mamy m.in. karmy z wołowiny, jelenia, indyka, jagnięciny czy nawet łososia. Do tego w wielu z nich znajdują się kiełki, warzywa oraz oleje.

Jak sprawdzić, czy pies jest faktycznie uczulony na kurczaka?

Aby przekonać się, czy pies rzeczywiście ma alergię na kurczaka, należy wprowadzić dietę eliminacyjną. W tym celu trzeba usunąć ten rodzaj drobiu z jadłospisu na około 8 tygodni. Jeżeli okaże się, że stan psa się poprawił, należy mu podać znów karmę z kurczakiem i sprawdzić, co się stanie. Jeśli wywoła ona reakcję alergiczną, wiadomo będzie, na co czworonóg jest uczulony.

Warto zaznaczyć, że alergenem jest przede wszystkim białko kurczaka. Dlatego, wybierając odpowiednią karmę, warto skupić się właśnie na białku, aby dostarczyć odpowiednią jego ilość swojemu futrzakowi. Oczywiście karmę trzeba umiejętnie dobrać również do wieku oraz rasy pupila.

Co zrobić, aby dieta eliminacyjna zakończyła się sukcesem?

Zanim wprowadzisz dietę eliminacyjną, dobrze jest tę kwestię przedyskutować z zoodietetykiem lub weterynarzem. Specjalista może zaproponować psu konkretny rodzaj pożywienia, w tym również typ mięsa. Pozwoli on również wykluczyć inne przyczyny niepokojących objawów, a więc np. różnego rodzaju schorzenia.

Jeżeli pies jest uczulony na drób, nie warto go podkarmiać podczas obiadu udkami kurczaka oraz innymi smaczkami (również z kurczakiem). Warto więc poinformować rodzinę o konieczności prowadzenia diety – wówczas istnieje większa szansa na to, że zdołasz zidentyfikować właściwy alergen. Ale zanim to zrobisz, przejrzyj naszą ofertę i wybierz idealny rodzaj karmy dla swojego pupila!

Sprawdź również:

Karmy odchudzające dla psa

Karmy dla psa rybne

Karma dla psa bez zbożowa