Akcesoria podróżne dla psa

Bezpieczeństwo i komfort podróży naszego pupila powinny stanowić dla nas priorytet. W Dogsy również o tym wiemy, więc w naszej ofercie znajdziesz też akcesoria dla zwierząt do auta. Obecnie na rynku jest sporo produktów, które ułatwiają nam to zadanie.

Czytaj więcej...

Wyświetlanie 1–12 z 20 wyników

Każdy z nich ma inne zastosowanie, dlatego najpierw zastanów się, jakie są Wasze potrzeby? Warto również zapoznać się z przepisami dotyczącymi transportu zwierząt w samochodzie. Co prawda nie wskazują one jednoznacznie, jakie akcesoria muszą być zastosowane, nie zwalnia to jednak opiekuna zwierzęcia z obowiązku odpowiedniego zabezpieczenia czworonoga. Odpowiedzialny opiekun psa, objęty obowiązkiem wynikającym z litery prawa oraz kierowany troską o dobrostan zwierzęcia, staje przed dylematem, jakie akcesoria do przewożenia psa w samochodzie wybrać? Sklep Dogsy dostarczy Ci wszystkich niezbędników podróży z psem.

Samochodowa mata ochronna dla psa

w połączeniu z pasami bezpieczeństwa jest popularnym rozwiązaniem wśród właścicieli dużych i średnich ras. Spełnia swoje funkcje, skutecznie zabezpieczając pupila, jednocześnie chroni tapicerkę przed zabrudzeniem i zadrapaniem. Jest prosta w użyciu, łatwo się czyści i składa. Występuje w kilku rozmiarach, dodatkowo taśmy zaczepiane o zagłówki często mają regulowaną długość. 

Inne akcesoria do samochodu dla psa

Natomiast małym psom komfort podróży zapewni fotelik. Innym sposobem na transport zwierzęcia są klatki i transportery. Odpowiednio dobrane do wielkości psa i zabezpieczone przed przemieszczaniem się, stanowić będą azyl, w którym nasz zwierzak poczuje się bezpiecznie.

Dla wielkich ras najwygodniej będzie podróżować w bagażniku, jeżeli pozwala nam na to wielkość pojazdu. Dobre rozwiązanie stanowić będzie wówczas klatka samochodowa lub krata uniemożliwiająca przejście zwierzęcia na tylną kanapę. Pamiętajmy, aby usunąć z bagażnika wszystkie przedmioty, które mogą stanowić dla psa zagrożenie. 

Starsze psy będą nam wdzięczne za zakup rampy samochodowej, której zadaniem jest ułatwienie wejścia do samochodu. Pozwala na łagodne przejście, nie obciąża stawów, a dzięki możliwości składania jest wygodna w użyciu.

Decydując się na przewożenie psa na kanapie, przypiętego pasami, należy zwrócić uwagę, do czego przypniemy te pasy. Oczywiście nie może to być obroża, ponieważ przy gwałtownym hamowaniu uszkodzi kręgi szyjne psa. W takim przypadku szelki są jedynym słusznym wyborem. Powinny być miękkie, wygodne, zabudowane w części klatki piersiowej i posiadać możliwość regulowania wielkości. Istnieją specjalnie dedykowane szelki samochodowe. Te i inne zabezpieczenia znajdziesz w naszym sklepie internetowym z szybką wysyłką. 

Komfort i bezpieczeństwo

Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo wybierzmy takie akcesoria do samochodu dla psa, które będą dostosowane do potrzeb naszego pupila i możliwości samochodu. Nieważne czy jedziemy w długą podróż, czy na spacer do parku, zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo nasze, naszego zwierzaka oraz innych uczestników ruchu drogowego.