Szczotki do zbierania sierści

Każdy właściciel kota zna ten problem – sierść naszego pupila jest dosłownie wszędzie! Na meblach, firankach, ubraniach, pościeli, w formie mniejszych “kotów” w kątach pokoju, a co gorsze, nawet w jedzeniu. Rozwiązaniem są szczotki do zbierania sierści.

Czytaj więcej...

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Nasz mruczek najczęściej sam wystarczająco dba o swoją higienę, co nie znaczy, że nie możemy mu w tym pomóc. Szczególnie długowłose koty wymagają częstego szczotkowania – pozwala to uniknąć nieestetycznych kołtunów czy nawet stanów zapalnych. Regularne czesanie naszego czworonożnego przyjaciela wpływa pozytywnie na jego komfort i zdrowie, ponieważ myjąc się, nie połyka swojej sierści w dużych ilościach. Wiemy przecież, jak kot potrafi zakrztusić się swoim własnym kłaczkiem.

Rozwiązanie – szczotki do zbierania sierści!

Porządna szczotka do wyczesywania sierści powinna koniecznie znaleźć się w wyprawce każdego kociego lokatora. Oprócz korzyści dla zdrowia ma również wpływ na estetykę. Regularnie czesane kocie futerko nabiera jedwabistego blasku. Człowiek też odczuje różnicę, głównie w czystości swojego mieszkania – przecież to, co zostanie na szczotce, nie znajdzie się na meblach, podłodze i ubraniach w całym domu! 

Warto też zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej szczotki do sierści kota. W Dogsy masz do wyboru wiele kształtów, materiałów i rozmiarów czy nawet kolorów cieszących oko. Być może wystarczy egzemplarz z naturalnego włosia, a może trzeba będzie sięgnąć po taki z twardymi wypustkami, skutecznie rozczesującymi długą sierść. Do niektórych szczotek w zestawie dołączony jest specjalny grzebień, który służy do łatwego usuwania z niej zebranego futerka.

Innowacja – rękawica do sierści kota

Rękawica do czesania kota to dość nowy i bardzo praktyczny wynalazek. Materiałową rękawicę zakłada się na rękę, a w nadgarstku zapina się na rzep. W wewnętrznej części dłoni znajduje się miękka, silikonowa powierzchnia z wypustkami. Taki kształt i materiał pozwalają wyjątkowo efektywnie wyczesać kota, którego sierść jest później pięknie wygładzona i błyszcząca. Kolejną zaletą jest łatwość utrzymania rękawicy w czystości, ponieważ można ją prać. Dużo łatwiej jest z niej także zdjąć i wyrzucić zebrane futerko, niż z klasycznej szczotki. Rękawica do sierści kota ma jeszcze jedną wyjątkową właściwość – czesanie nią pupila to nic innego, jak przyjemne głaskanie. Ponadto struktura powierzchni z wypustkami przypomina koci język, więc poprzez imitację iskania, możemy nawiązać z naszym mruczkiem jeszcze głębszą więź. Koty to uwielbiają!

Zobacz również inne kategorie:

Szampon dla kota

Produkty do pielęgnacji ran u kota

Żwirek dla kota